Chraňte své děti před úrazem- mimo jiné pomohou i bezpečnostní zábrany

 

Ačkoliv se snažíme své roční ratolesti, které začínají chodit ochránit před různými úrazy venku, i doma na ně číhá nejrůznější nebezpečí. Mezi nejčastější úrazy kromě popálenin patří také pády. Se zábranami lze obojímu předejít.

 

Před popáleninami ochráníte dítě tím, že sundáte všechny ubrusy, hrnky nebudete dávat na kraj stolu kam dítě dosáhne. Nezapomínejte také na šňůry od elektrických spotřebičů.

Pokud máte krb, ochrání vaše dítě ohrádka kolem krbu. Dítěti tak nehrozí, že by sáhlo do horkého popela nebo nedej bože do krbu spadlo. 

Na sporáky postavte zábrany, které nedovolí dítěti na sebe vylít hrnec s polévkou. Vařte na zadních plotýnkách a uši hrnců a pánví otáčejte ke stěně. 

Před pády můžete děti ochránit botičkami s protiskluzovou podrážkou, pokud má dítě pokojíček v patře, nainstalujte zábrany proti pádu do dveří. Tuto zábranu nemusíte složitě instalovat, stačí ji napnout. Kdykoliv ji pak snadno demontujete a přesunete jinam. 

Aby dítě nespadlo z postele, nezapomeňte také na zábranu k posteli. Její instalace je rovněž velmi jednoduchá. Jednu stranu pouze vložíte pod matraci. 

Před nárazy ochráníte dítě umělohmotnými chrániči rohů. Do zásuvek rovněž dejte bezpečnostní pojistky. Aby si dítě nepřivřelo prsty do šuplíků, namontujte do nich a také do skříněk pojistky proti otevření. Skleněné dveře polepte bezpečnostní fólií, zabráníte tak případnému vysypání rozbitého skla. 

Léky, čističe jako savo, odmašťovače, ale také zápalky, svíčky schovávejte v horních poličkách, kam dítě nedosáhne. Zabráníte tak otravě, popáleninám. Bez dozoru nenechávejte ani odpadkový koš. 

Do koupelny volte raději klasické kohoutkové baterie nebo baterie s termostatem. Voda teče pouze při namíchání správné teploty.